„Włóczkowe spotkanie”

W miniony piątek (26 stycznia) szkolna biblioteka gościła wyjątkowego gościa. Z naszego zaproszenia chętnie skorzystała Pani Genowefa Klimek. Spotkaliśmy się przede wszystkim po to, aby osobiście podziękować za wszystkie włóczkowe niespodzianki, które Pani Genia i Pani Aneta Szmaj (córka Pani Geni) wielokrotnie nam przekazywały, nie oczekując niczego w zamian. Włóczkowe prezenty już wielokrotnie były wykorzystywane podczas wielu akcji bibliotecznych. Poza podziękowaniami było wiele wspomnień „wcześniej urodzonych”, jak to kiedyś trudno było zdobyć włóczkę, jak się pruło stare swetry, żeby „heklować” na szydełku i „sztrykować” na drutach. Dziewczęta uczestniczące w spotkaniu, miały okazję zadać wiele pytań. Uczestniczkami były te, które już szydełkują i te, które być może dopiero sięgną po szydełko. Na koniec oczywiście nie obyło się bez niespodzianki. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pięknymi włóczkowymi zajączkami i serduszkami. Dziękujemy!