Wizyta w Muzeum Regionalnym w Ostrzeszowie

„Powiem ci w słowach kilku,
Co myślę o tym wilku:
Gdyby nie był na obrazku,
Zaraz by cię zjadł, głuptasku.”

Tak o wilku pisał Jan Brzechwa, a i inni pisarze przedstawiali to zwierzę w złym świetle; w bajce o Czerwonym Kapturku wilk pożarł babcię i Czerwonego Kapturka, a w bajkach o świnkach i koźlątkach – jawi się jako zagrożenie dla życia czworonożnych bohaterów bajek.
A jaka jest prawda o wilku, którego możemy spotkać i w naszych lasach? Tę poznali uczniowie klasy VA naszej szkoły, którzy w minionym tygodniu odwiedzili Muzeum Regionalne w Ostrzeszowie i obejrzeli niezwykle ciekawą wystawę , której głównym bohaterem jest właśnie wilk.
A jeśli i TY chcesz spojrzeć wilkowi prosto w oczy i poznać jego życie i niebezpieczeństwa, które i na niego czyhają – wybierz się na tę wystawę. I tylko musisz się spieszyć, bo spotkać się w tym miejscu z tym niezwykły zwierzęciem możesz tylko do 19 lutego.