Powiatowy Konkurs Matematyczny „Potyczki z GEOMETRIĄ”

24 marca 2023r. w SP w Czajkowie odbył się finał  dwuetapowego I Powiatowego Konkursu Matematycznego „Potyczki z GEOMETRIĄ” dla uczniów klas 7-8.

Celem konkursu było popularyzowanie matematyki, rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, doskonalenie umiejętności logicznego i twórczego myślenia, umożliwienie uczniom i nauczycielom osiągnięcia satysfakcji z własnej pracy, wdrażanie uczniów do zgłębiania tajników oraz wykrywanie młodych uzdolnionych matematycznie a także integrowanie środowisk edukacyjnych powiatu ostrzeszowskiego i najbliższych okolic. Dzięki konkursowi uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności, a jednocześnie sprawdzić się w gronie najlepszych. W finale konkursu udział wzięło w sumie 55 uczniów z 18 szkół (nie tylko z powiatu ostrzeszowskiego ale także sieradzkiego i wieruszowskiego).

Naszą szkołę reprezentowały cztery osoby z najwyższymi wynikami uzyskanymi w etapie szkolnym konkursu przeprowadzonym  w piątek        10 marca 2023r.  :

Wojciech Jakubiak     kl. 8a ( nauczyciel matematyki -Sabina Józefiak)

Elena Szykuła             kl. 8b ( nauczyciel matematyki -Małgorzata Sauer )

Anna Skiba                kl. 8d   ( nauczyciel matematyki- Sabina Józefiak )

Zofia Koszarna          kl. 8d

W finale uczniowie rozwiązywali  zadania wybrane lub inspirowane zadaniami z różnych zbiorów zadań i konkursów  za które mogli maksymalnie uzyskać 30 punktów.

Wszyscy nasi finaliści znaleźli się w gronie wyróżnionych i otrzymali nagrody rzeczowe.

Serdecznie im i nauczycielom przygotowującym do konkursu GRATULUJEMY !