II Powiatowy Konkurs Matematyczny

„Moja mała ojczyzna w zadaniach matematycznych”

W tym roku szkolnym nasza szkoła podjęła się organizacji międzyszkolnego konkursu matematycznego dla uczniów klas siódmych i ósmych.
W czwartek 18 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbył się etap finałowy II Powiatowego Konkursu Matematycznego Moja mała ojczyzna w zadaniach matematycznych pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów i Starosty Powiatu Ostrzeszowskiego.
Do konkursu zgłosiło się 13 szkół z naszego powiatu. Zespół nauczycieli matematyki z naszej szkoły: p. Sabina Józefiak, p. Małgorzata Sauer i p. Natalia Matysik , przygotował arkusz z zadaniami nawiązującymi w treści do Ziemi Ostrzeszowskiej. Do głównego etapu konkursu zostało zakwalifikowanych 36 uczniów, którzy zostali laureatami etatów szkolnych w  poszczególnych szkołach.
W części finałowe uczniowie zmierzyli się z czterema zadaniami otwartymi i dziesięcioma zamkniętymi. Wśród uczniów nagrodzonych różnice punktowe były niewielki.
Przyznano cztery miejsca główne i pięć wyróżnień.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz osobom przygotowującym uczniów do konkursu.
Życzymy kolejnych sukcesów  i do zobaczenia  za rok w innej części naszego powiatu.