Gminny Konkurs o Unii Europejskiej

7 maja 2024 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym z Oddziałami Integracyjnymi w Rojowie miało miejsce niezwykłe święto – europejskie, polskie, wielkopolskie. Pod patronatem Senator RP Pani Ewy Mateckiej oraz Burmistrza Miasta i Gminy w Ostrzeszowie – Pana Patryka Jędrowiaka odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs o Unii Europejskiej #Różni #Razem. Wzięli w nim udział uczniowie z 5 szkół z naszej gminy: SP nr1 im. Henryka Sienkiewicza w Ostrzeszowie, SP w Rogaszycach, SP w Niedźwiedziu, SP w Siedlikowie oraz ZSP w Rojowie. Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania nie tylko wiedzy z zakresu Unii Europejskiej, ale także wykazać się kreatywnością, pomysłowością, i umiejętnościami manualnymi. Uczestnicy pracowali w radosnej, pełnej życzliwości atmosferze. Spotkaniu towarzyszyły występy taneczne i wokalne prezentowane przez uczniów ZSP w Rojowie. Jury miało niełatwe zadanie, bo uczniowie prezentowali bardzo wyrównany poziom.
I miejsce – SP w Niedźwiedziu
II miejsce – ZSP w Rojowie
III miejsce – SP nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Ostrzeszowie.
Gratulujemy!!!