Dzień Papieski

16 października – dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża uczciliśmy, jak co roku w naszej szkole ZSP w Rojowie, w urozmaicony sposób. Na korytarzu pojawiła sie gazetka z wizerunkiem Świętego Jana Pawła II i jego myślami oraz wideo prezentacja. Uczniowie uczcili naszego sławnego rodaka biało żółtym strojem (kolory papieskiej flagi), a klasa 4 udała się w krótką „pieszą pielgrzymkę” na ul. Jana Pawła II i zapoznała się z faktami z życia Papieża umieszczonymi na tablicach przy kościele p.w. Świętej Jadwigi Królowej. Liczymy na to, że Święty Papież ucieszy w niebie z naszej pamięci o Nim i będzie się za nas modlił!