„Ziemia to nasz dom, więc chroń ją ze wszystkich stron”

W ten piękny jesienny poranek trójka dzieci z naszego Przedszkola udała się wraz z panią Moniką Biegańską do Przedszkola nr 5 „Słoneczny Zakątek” w Ostrzeszowie. Odbyła się bowiem VII edycja konkursu o wiedzy przyrodniczej, na którą zaproszonych było aż siedem przedszkoli z naszego regionu. Godna reprezentacja, w skład której wchodzili Lena Mazur, Marcelina Łacmańska i Szymon Korczak rewelacyjnie poradzili sobie z zadaniami ekologiczno – przyrodniczymi. Dzieci dały się poznać w pracy zespołowej podczas segregacji śmieci, rozwiązaniu zagadek przyrodniczych, zadaniu z kodowania, rozpoznawaniu odgłosów przyrody, zadaniach sprawnościowych oraz zadaniu na zmysł dotyku. Oceniane były ich wiedza, szybkość odpowiedzi, a także jakość wykonanych zadań. W składzie jury była Dyrektor Przedszkola nr 5 pani Małgorzata Ciężka oraz pani z Nadleśnictwa Przedborów Joanna Oleszyńska-Niżniowska. Wielkie gratulacje dla trójki naszych reprezentantów za udział w konkursie i tak świetne wykorzystanie swojej wiedzy.