Konkurs Recytatorski „Najpiękniejsze wiersze Jana Brzechwy”

22 oraz 23 lutego w naszym Przedszkolu odbył się wewnętrzny konkurs recytatorski. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem zareagowały na ogłoszenie o konkursie, a zatem chętnych było co niemiara. Pierwszego dnia nasi najmłodsi podopieczni pięknie zaprezentowali swoje recytatorskie zdolności. To nielada wyzwanie dla dzieci – nauka wiersza, stanie przed jury, intonacja, zapamiętanie tekstu. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania i przepięknie się przygotowały! W czwartkowej edycji konkursu mogliśmy wysłuchać dwóch starszych grup, które z uśmiechem pokazały, że dla Przedszkolaków z ZSP Rojów takie wyzwania to sama przyjemność. W jury mieliśmy przyjemność gościć dyrekcję naszej szkoły, pana Marka Drzazgę oraz pana Sławomira Kobzdę. Naszymi gośćmi byli również dyrektor Biblioteki Publicznej w Ostrzeszowie, pani Dorota Owczarczak, pani Danuta Knopik oraz pani Angelika Ogorzelska, autorka książek dla dzieci, która po konkursie opowiedziała dzieciom o książce „Stajenne opowieści Mustanga”. Każdy z uczestników otrzymał nagrody i dyplomy. W czwartkowym konkursie jury wyłoniło zwyciezców konkursu: Patrycję Piórek – miejsce pierwsze, Hannę Kończak – miejsce drugie oraz Lenę Mazur – miejsce trzecie. Zostały również przyznane wyróżnienia dla: Szymona i Jagody Grobelnych, Stanisława Kłonowskiego oraz Tymona Lortza. Wielkie gratulacje dla wszystkich! Zarówno w środę, jak i czwartek podczas konkursu, dzieci mogły obejrzeć występ nauczycielek, które zaprezentowały wiersz Jana Brzechwy „Żuk”.