W zdrowym ciele zdrowy duch!

27 maja nasze przedszkole wybrzmiało muzyką, a przedszkolaki opanowały salę gimnastyczną! Czwórka reprezentantów w tym: Hania Kończak, Gabrysia Komin, Sebastian Idczak oraz Jeremiasz Borek dzielnie brali udział w konkursie pt. „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Mieliśmy przyjemność gościć aż cztery przedszkola z miasta Ostrzeszów. Uroczystość otworzył słowami przemowy pan dyrektor Sławomir Kobzda witając wszystkich przybyłych gości. Nad przebiegiem imprezy czuwały panie dyrektor Sabina Józefiak oraz Małgorzata Sauer. Uczestnicy wzięli udział w sześciu konkurencjach nie tylko sportowych, ale również manualnych, w których to musieli wykazać się kreatywnością i wiedzą o zdrowym stylu życia. Dzieci pokonały sportowy tor przeszkód, smakowały warzyw z zasłoniętymi oczami, uzupełniały piramidę zdrowia, „ubierały” postać odpowiednio do pory roku, a nawet zaprezentowały taneczne układy. Nie zabrakło wiernych kibiców na trybunach – naszych przedszkolaków, nauczycieli i rodziców. Na zakończenie dla wszystkich przygotowany był mały poczęstunek. Dzieci świetnie bawiły się przy muzyce, nawiązując nowe znajomości. Zwieńczeniem imprezy była przemowa pani dyrektor Sabiny Józefiak oraz przyznanie wszystkim uczestnikom pierwszego miejsca. Uroczyste przyznanie nagród i wspólne zdjęcia podsumowały całe wydarzenie. Do zobaczenia za rok!