Kosmiczna przygoda

Dziś nasze Przedszkole odwiedził niezwykły gość. Jak się okazało był to ogromny wielbiciel kosmicznej galaktyki, który chciał podzielić się swoim zamiłowaniem z Nami. Przywiózł do Przedszkola mobilne planetarium. Każda z grup miała okazję uczestniczyć w warsztatach związanych z kosmiczną przestrzenią, poznając przy tym planety, gwiazdozbiory, siłę grawitacji i wiele ciekawostek związanych z oddalonym daleko w niebie wszechświatem. Nasi mali odkrywcy byli zafascynowani i z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach. Mogliśmy na własne oczy zobaczyć prawdziwy meteoryt, które w 2012 roku spadł na Ziemię. Pan astronom ukazał nam piękne gwiazdozbiory, a także znaki zodiaku, które tworzą konfiguracje gwiazd na niebie.