21 MARCA Pierwszy Dzień Wiosny

Dziś wielkie wydarzenie! Tak długo wyczekiwana wiosna dotarła do naszego Przedszkola. Dzieci powitały ją w kolorowych strojach, nakryciach głowy, pełni kwiatów, uśmiechów i radości. Był śpiew i zabawy, a także specjalny przemarsz, podczas którego żegnaliśmy zimę w postaci marzanny. Czekamy z niecierpliwością na cieplejsze dni, słonko i zieleń, która już niebawem zakwitnie! Dzisiejszego dnia pamiętaliśmy również o Światowym Dniu Zespołu Downa – z tej okazji ubraliśmy dwie różne skarpetki na znak różnorodności wśród ludzi i szacunku. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów. Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.